Oslava k 50. výročí Star Treku

7.11.2016 at 14:29

Stejně jako v jiných zemích a městech světa i v České republice proběhly oslavy padesátého výročí fenoménu Star Trek. Jako správný fanoušek jsem se přidal k ostatním nadšencům a navštívil několik akcí, které u této příležitosti proběhly.

V říjnu do Prahy zavítala Terry Farell známá především jako Jadzia Dax ze seriálu Deep Space Nine. Ta v diskuzním panelu odpovídala na otázky ohledně natáčení a předčasného odchodu z celé show. Terry působila otevřeně a ochotně, ve všech zanechala příjemný dojem a nebála se ochutnat ani místní pálenku. Následovalo ještě společné focení a autogramiáda. Večer byl zakončen slavnostním plesem, kdy různé kostýmy a uniformy vystřídali formální obleky a společenské šaty.

Další akcí byla návštěva lodi USS Masaryk – respektive jeho kulis. Ty postavily čeští fanoušci z projektu Star Trek: Diplomacy, kteří si vysnili, že chtějí můstek ze Star Treku. Za vzor si vzali třídu Norway a krom můstku postavili i kapitánovu pracovnu. Výsledek je úchvatný a návštěvníci měli možnost se libovolně fotit v křeslech či na pracovních stanovištích.

Začátkem listopadu ještě proběhl koncert filmové hudby zaměřený na hudbu ze Star Treku. Průřez filmy a seriály dirigoval Chuhei Iwasaki a zazněli oblíbené skladby jako „The Inner Light“ z TNG, „Ilia’s Theme“ z The Motion Picture či ústřední melodie z Deep Space Nine a Voyageru. Evropskou premiéru pak měla skladba „Yorktown Theme“ z nejnovějšího filmu Beyond. Jednalo se o nezapomenutelný zážitek a krásný dárek k 50. výročí.

A zde je pár fotek z akcí, na kterých je se mnou herečka Terry Farell a fanynka Eva.

(Foto: Film Music Prague, FKM-Events, Fotostudio 91)