Festivaly a Cony 2018

5.8.2018 at 19:06

Po delší době přináším report z mých toulkách po geekovských srazech tady, v České republice.  Letos se mi povedlo jich navštívit poměrně dost – i když jen třeba na krátkou chvíli.  Bohužel jsem měl problémy s foťákem a moc nefotil, ale pár momentek přesto mám a překvapivě jsem na nich i já. A tady je pár postřehů (na které si vzpomenu) ze života jednoho kreslícího geeka:

Pragoffest (festival popkultury) – první akce tohoto roku byla pro mě význačná hlavně tím, že jsem na ní sám měl přednášku, a to o svém seriálu Star Max. Shrnul jsem celou historii a přidal pár zajímavostí, navrch pak přidal některé plány do budoucna. Nakonec jsem ani nebyl nervózní a publikum to se mnou vydrželo až do konce 🙂

Trpaslicon (festival britského humoru, sci-fi a fantasy) – na téhle akci jsem byl úplně poprvé a překvapilo mě, že se zde chodí v přezůvkách, tak jsem si na místě koupil pantofle s logem Červeného trpaslíka. Ten mimochodem v jedné místnosti běžel komplet celý jako maratón. Z přednášek jsem navštívil “Narážky Doctora Who v různých seriálech” (a že jich je) a “Zákulisí Monty Pythonů”. Sem rád, že se na Pythony nazapomíná 🙂  Z galavečera jsem stihnul už jen soutěž kostýmů, bohužel jsem ale musel odejít dříve, než dorazili dabéři Červeného trpaslíka. Příště si to naplánuji líp 🙂

Starcon (setkání fanoušků sci-fi, předně pak Star Treku, Stagate a Star Wars) – zde jsem se poprvé objevil v uniformě, abych konečně taky mezi ostatní zapadnul a mohl nepozorovaně studovat život geeků 😀 Velký zájem tu byl o virtuální realitu z můstku Enterprise a více času než na přednáškách, jsem strávil povídáním s ostatními Trekkies.

Festival Fantazie (největší festival popkultury v ČR) – na FFku jsem byl tři dny, ale stejně to bylo málo a uteklo to, jako bych tam byl jen jeden den. Spousta přednášek, nějaké to společné focení, hraní nových i retro her a každý večer zakončen u kytary při písních klasických i trekkových. Do příště plánuji delší pobyt a připravit si alespoň dvě přednášky.

Advík (festival japonské kultury) – zde jsem byl jen krátce, k čemuž dopomohlo neskutečné vedro, které dokázalo člověka rychle unavit. Nejzajímavější mi tu vždy přišel venkovní program, bohužel toho bylo více v plánu na druhý den (např. divadlo), kdy jsem se už nemohl zúčastnit.

Tím pro mě nejspíše letošní sezona skončila. Teď zas budu hlavně tvořit a těšit se na budoucí srazy 🙂