25. let kocoura Maxe

6.9.2021 at 15:58

 

 

34A891BE-DE77-4DBB-A7E8-A3701B58A11E

Zatímco se v roce 1996 světu poprvé představila neohrožená archeoložka Lara Croft v legendární hře Tomb Raider a Star Trek oslavil své 30. výročí, já začal kreslit komiksy s postavičkou kocoura Maxe. Jeho historii jsem před pěti lety probral v článku k 20. výročí, a proto abych se jen neopakoval, zkusím vypsat pár zajímavostí, které jsem tu na stránkách dříve (snad) nezmínil:

  • Datum narozenin kocoura Maxe je stanovené na 6.9.1996. Je napsané na deskách s prvními komiksy a tuším, že se vztahuje ke dni, kdy jsem dostal nabídku kreslit pro školní časopis.
  • Neměl jsem představu, jakou by měl Max mít barvu a rozhodně jsem nechtěl oranžovou. Ale takovou nakonec zvolil kamarád při přípravě plakátu na slánský festival amatérského filmu. Osobně jsem si pohrával s myšlenkou, že jako vesmírný kocour, by mohl mít barvu zelenou či fialovou, nebo alespoň nějaký podobný odstín.
  • I když je to kocour, jen v pár případech jsem Maxovi nakreslil ocas. Každopádně jako plyšák jej má.
  • Nejprodávanější placka s Maxem je ta s hláškou: „Jsem hlavní hrdina svého života“.
  • Jeho nejoblíbenější pochutinou jsou arašídy.

Od posledního jubilea se náš oslavenec dočkal (v malém nákladu) dvou souborných vydání Vesmírného kapitána Maxe, vzniklo mnoho nových placek a seriál Star Max se nezadržitelně blíží do svého finále. S tím pochopitelně souvisí otázka: A co bude dál? Určitě bych rád ještě nechal vytisknout třetí soubor Vesmírného kapitána Maxe – materiál se mi v šuplíku střádá 🙂 Nechybí v něm návrat padoucha Archmannda, věčné nadbíhání doktorce Pet, výprava s mladými skauty, vyšetřování ukradeného diamantu, pár oblud a oslava narozenin. Dále nejsou vyloučeny další placky – určitě se ještě najde pár hlášek, co by mohl meziplanetární hrdina utrousit 🙂  Víc plánů si momentálně raději nedělám, abych mohl dokončit vše, co už je rozdělané, ale počítám, že nové a nové komiksy/obrázky s kocourem Maxem budou stále přibývat.

K dnešním narozeninám pak přeji Maxovi mnoho dalších zábavných dobrodružství, sobě nové náměty/nápady a čtenářům, ať se jim pak výsledné komiksy líbí. A samozřejmě ať se všichni v pořádku dožijeme aspoň toho 30. jubilea 😀