Info SM

úvodka k infu SM

O seriálu 

Star Max je Fan komiks, který vzdává humornou poctu nejen seriálu Star Trek, ale žánru Sci-Fi celkově. Na prostoru jednostránkových epizod se odehrávají příhody vesmírné lodi USS Maxius, které mají za úkol především pobavit čtenáře. Jsou tvořené velkým Geekem a věnované stejně nadšeným lidem.

Postavy

Kapitán Max – nepříliš bystrý, nijak zvlášť schopný a rozhodně ne odvážný velitel lodi. Do velení i manželství se vrhnul bez rozmyslu po hlavě a v obojím mu pomáhá především nevysvětlitelná štěstěna a pozoruhodná posádka.

Komandér Pet – kapitánova pravá ruka a šéf bezpečnosti. Rozhodná, energická a občas netrpělivá k Maxovým vrtochům. Ale miluje ho a na loď nastoupila už jako jeho manželka.

Mr. Tok – hlavní vědecký důstojník. Řídí se především rozumem. Raději nejprve nastalou situaci analyzuje, než aby rovnou střílel. Je pravým opakem živelného doktora a tak působí především neemociálně a uzavřeně. Jeho původ je obklopen tajemstvím.

Doktor – hlavní lékař na lodi není paradoxně zrovna moc dobrým doktorem. Rád se věnuje pití alkoholu, děsí se abstinence a z dob medicíny si toho moc nepamatuje.

Historie

Historie celého projektu sahá až do roku 2006, kdy spolu se 40. výročím Star Treku přišel i nápad na vlastní tematický výtvor. Do roku 2008 vznikl 24 stránkový komiks „Má hvězda“, ve kterém kapitán přijde o emoce a málem tak ztratí i svou lásku – komandéra Pet. Vystupují zde už všechny hlavní postavy, ale jejich charaktery se trochu mění od současného seriálu. Vzápětí – v roce 2009 – pak vzniklo 6 stránkové pokračování nazvané „Perný den“, kde se posádka musí bránit útoku Romulanů, aniž by měla čím. Na další plánovaný díl se kvůli jiným projektům už nedostalo a projekt se zdál být na mrtvém bodě.

Až v roce 2014 došlo na „vzkříšení“. Čas, který scházel na tvorbu několika stránkových dílů, se vyřešil formou občasných jednostránkových epizod. Jejich obliba na českém fanouškovském portále mě pak přiměla nejen v projektu pokračovat do budoucna, ale i vytvořit tuto stránku, kterou máte nyní od roku 2016 možnost sledovat.